was successfully added to your cart.

Kurs tańca podstawą do dobrej zabawy w towarzystwie

By 6 sierpnia 2019Bez kategorii

Dobrze wiemy, ile razy na imprezie zdarzyło nam się stać z boku, podpierać ściany i obserwować bawiących się ludzi. Znamy to i wiemy, że takie sytuacje się zdarzają, ale wcale nie są przyjemne. Często też mamy ochotę wyjść na parkiet, ale jakoś brakuje nam odwagi i odkładamy to na inny dzień. Czasem sięgamy po drinki, które nas rozluźniają i dopiero wtedy jesteśmy w stanie ruszyć swoim ciałem. Po alkoholu wydaje nam się, że jesteśmy mistrzami parkietu i możemy zrobić wszystko.
Niestety, patrząc z boku wygląda to zupełnie inaczej. Powiedzmy wprost — taki widok jest zwyczajne komiczny. Dziwne, niekontrolowane ruchy wcale nie świadczą o tym, że umiemy tańczyć.
Jeśli jednak chcemy to zmienić, możemy się zapisać do szkoły tańca, gdzie opanujemy odpowiednie kroki i figury na tyle dobrze, żeby nasze ruchy przypominały taniec. Okaże się wtedy, że to naprawdę nie jest takie trudne jak nam się wydawało. Pod okiem profesjonalnych instruktorów szybko zrozumiemy o co chodzi w tańcu. Nawet jeśli będziemy popełniać jakieś błędy to tylko na początku. Później, kiedy już opanujemy podstawowe kroki, przestaniemy myśleć o tym jak mamy się poruszać i zaczniemy się bawić w rytm muzyki.
Właśnie w zależności od rodzaju muzyki możemy wybrać taniec, który będzie dla nas najlepszy. Jeśli planujemy w najbliższym czasie wybrać się na wesele, studniówkę czy imprezę karnawałową, musimy koniecznie opanować kroki najbardziej popularnego tańca, jakim jest 2 na 1. Ale nie musimy oczywiście podążać za tym co wszyscy, ponieważ wybór zajęć w szkole tańca jest tak duży, że z pewnością znajdziemy tam coś dla siebie, nawet wtedy, gdy chodzimy na imprezy, na których nie tańczy się w parach. W studiu tańca znajdziemy również kursy, na których możemy się nauczyć tańczyć solo do muzyki klubowej. Ale to jeszcze nie koniec, ponieważ są tańce, które cieszą się dużą popularnością, ale też wymagają od nas dużo odwagi i otwartości. Nie tylko taniec na rurze, ale chociażby bachata, gdzie wchodzimy w bliski, cielesny kontakt z partnerem czy partnerką.
Jeśli więc lubimy wyzwania i chcielibyśmy się nauczyć tańczyć, możemy przejrzeć oferty szkół tańca, gdzie na pewno znajdziemy coś co nas zainteresuje. Idąc na kurs nauczymy się tańczyć i poznamy nowych ludzi, a co najważniejsze — w końcu przestaniemy unikać parkietu.