was successfully added to your cart.

Pięć Czynników, Które Należy Wziąć Pod Uwagę Przy Wyborze Firmy Księgowej

Niezależnie od tego, czy chcesz założyć małą firmę, czy dokonać korekt w zakresie zmian w przepisach podatkowych, wybór firmy księgowej może być przytłaczającym zadaniem. Aby ważne szczegóły nie przedostały się przez pęknięcia, przy wyborze próbki należy wziąć pod uwagę następujące kwestie.

Opłaty

Posiadanie świetnego personelu księgowego, który jednocześnie bankrutuje firmę, nie ma sensu. Chociaż droższe firmy mogą mieć wyższe ceny, nie zawsze tak jest. Opłaty powinny być jedną z pierwszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, próbując znaleźć właściwe rozwiązanie. Ważne jest również przeanalizowanie kosztów. Na przykład niektórzy mogą pobierać opłatę za zadanie, taką jak wypełnienie formularza 1040 podatku dochodowego od osób fizycznych lub przygotowanie zestawienia aktywów, a inni mogą pobierać opłatę za minutę.

Orzecznictwo

Niektóre firmy księgowe mogą wydawać się atrakcyjne na papierze, ale ważne jest, aby wkładały pieniądze tam, gdzie ich usta są. Dobrym sposobem na upewnienie się, że ktoś ma kwalifikacje do wykonywania tych zadań, jest ustalenie, czy otrzymał jakiekolwiek certyfikaty do wykonywania tych zadań. Firma, która głównie lub wyłącznie zatrudnia CPA (certyfikowanych księgowych), będzie generalnie bardziej wiarygodna niż firma, która tego nie robi.

Dostępność

Znalezienie tylko odpowiedniej osoby, która uzna, że ​​jej dostępność jest niska, jest nieefektywnym wykorzystaniem czasu. Podczas gdy niektóre większe agencje mogą sobie pozwolić na przyjmowanie większej liczby klientów, niektóre są zbyt rozproszone i nie mogą poświęcić wszystkim swoim klientom takiej samej ilości czasu i uwagi. Ogólnie rzecz biorąc, dostępność firmy można określić, próbując umówić się na wizytę lub próbując skontaktować się z nią telefonicznie. Jeśli którykolwiek z nich jest trudny w dowolnym momencie procesu, może to być czerwona flaga.

Bibliografia

Nie bez powodu pracodawcy proszą o referencje podczas rozmów z potencjalnymi pracownikami, a proces wyboru firmy księgowej powinien być taki sam. Nawet jeśli dana opcja jest odpowiednio kwalifikowana, wysłuchanie innych firm lub osób, które pracowały z nimi w przeszłości, może ujawnić, czy są one tak wydajne, jak się wydają. Kontaktowanie się z partnerami biznesowymi, którzy z nimi współpracowali, może być dobrym sposobem sprawdzenia, czy ich klienci mają silne, czy złe wrażenia.

Osobiste połączenie

Chociaż może się to wydawać refleksją, szczególnie ważne jest zbudowanie osobistej relacji z firmą księgową, ponieważ będzie ona miała do czynienia z bardzo ważnymi i często wrażliwymi materiałami. Ważne jest, aby znaleźć firmę, która dba o swoich klientów, jako coś więcej niż tylko wynik finansowy. Osoba kontaktowa powinna czuć się komfortowo, szczerze mówiąc o swoich usługach i finansach firmy. Każde poczucie zastraszenia lub nieporozumienia, które może prowadzić do komplikacji, jest oznaką, że inny wybór może być bardziej odpowiedni.

Wybór odpowiedniej firmy księgowej może być trudnym zadaniem, ale warto poświęcić czas i wysiłek, aby zapewnić firmie długoterminowe korzyści.